Veterán klub - v obrazoch

Veterán klub - v obrazoch

Dianie a retro autá na našich podujatiach môžete vidieť práve tu, v galérii Veterán klubu Turčianske Teplice v obrazoch.

Stredom Európy 2022 - 9. ročník

Milí naši priaznivci, kamaráti, priatelia a obdivovatelia veteránskych áut a motoriek.

Ani sme sa nenazdali, rok sa stretol s rokom, po krásnom a horúcom lete tu zrazu bol jesenný september. Aj 15-teho septembra nám ukázal svoju nevyspytateľnú tvár. Aj keď k nám počasie nebolo prívetivé, tak nás od štartu do cieľa sprevádzali ľudia, ktorí nám počas jazdy mávali a tešili sa, že nás vidia. Aj my všetci, čo sme našu akciu pripravovali s nadšením a vierou, že všetko dopadne dobre, sme veľmi radi, že to tak aj bolo a ohlasy účastníkov boli pozitívne. Samozrejme, že všetkým sa nedá vyhovieť a vždy sa dá niečo zlepšiť, ale naša snaha bola maximálna.

Aj napriek nepriaznivému počasiu sa nás na štarte v Kremnických Baniach stretlo 105 posádok áut a motoriek /týmto patrí veľký obdiv, že ich počasie neodradilo/. Pri prezentácii, sme všetkých pohostili koláčikmi, ktoré napiekli členky nášho klubu /verím, že Vám chutili/. Káva a čaj na zohriatie boli sponzorské od obce. Po tradičnej spoločnej fotografii a príhovore našej predsedníčky Ľubice Tabajovej, nás odštartoval k jazde starosta obce Juraj Vozár.

Veteránsku jazdu sme naplánovali na tri etapy, aby sme si my aj naše tátoše oddýchli a zároveň potešili obdivovateľov. Tí si mohli autá a motorky v kľude popozerať a pofotiť.

Veľkú prestávku sme mali v Príbovciach, kde nás čakalo veľa divákov aj keď pršalo /mali Deň obce/. Tu sme sa posilnili na ďalšiu jazdu výborným obedom, mali sme aj na výber z dvoch jedál. Mali sme čas aj na družné debaty medzi účastníkmi jazdy, aby sme sa čo-to dozvedeli o vozidlách a nadviazali nové priateľstvá. Na ďalšiu etapu jazdy nás odštartovala starostka obce Viktória Flaková svojim príhovorom.

Naša stála a veľmi milá zastávka, vždy každý rok, je v Kláštore pod Znievom. Tu nás vždy čaká vrelé privítanie starostky Eriky Cintulovej a nadšenie obyvateľov obce. Bez kávy, kofoly a výborných koláčikov si oddych na tomto mieste nevieme ani predstaviť. Tu je vždy výborná atmosféra a nespočetné hlúčky debatujúcich ľudí. Náš moderátor Janko Sklenár, ktorý nás sprevádza slovom od štartu do cieľa, priebežne požiadal účastníkov, aby sa pochválili a svoje tátoše predstavili obdivovateľom aj ostatným účastníkom.

Oddýchnutí a v dobrej nálade sme sa vyštartovali na poslednú etapu do Turčianskych Teplíc. Spanilou jazdou, bez obháňania a všetci spolu, sme krásnym turčianskym krajom, v pohode a zdraví všetci dorazili do našho krásneho kúpeľného mesta. Vysmiaty primátor mesta Igor Hus, nás už vítal šachovnicovou vlajkou a odmával v cieli. Veľmi nás potešilo, že nás čakalo obrovské množstvo divákov.

Šťastne sme dorazili do cieľa a tu nám dobrú náladu umocnila skvelá hudba, o ktorú sa postaral Igor Košík. Všetci účastníci našej veteránskej jazdy, spokojní a nadšení vystúpili zo zaparkovaných áut a motoriek, aby ich vystavili všetkým na obdiv.

Celú jazdu v závere zhodnotila predsedníčka nášho klubu a všetkým účastníkom a sponzorom poďakovala. Pár slov na záver povedal aj primátor mesta, ktorý nás vždy v našej činnosti podporuje a fandí mám.

Na konci akcie sme si urobili spoločnú fotografiu pred mestským úradom Turčianske Teplice.

Na záver by sme sa chceli poďakovať PZ SR, že nám poskytli súčinnosť pri našej jazde a dohliadali na bezpečný priebeh akcie. Taktiež ďakujeme za pomoc aj našim priateľom na motorkách, ktorý nám pomáhali pri plynulom prejazde problémových miest počas jazdy. Veľká vďaka patrí hlavne sponzorom a všetkým ostatným ľuďom, ktorí sa pričinili o to, aby bola naša akcia úspešná.

Tešíme sa na náš jubilejný 10. ročník jazdy STREDOM EURÓPY 15. septembra 2023

VKTR

Pridávame zatiaľ fotky od profesionálneho fotografa Miroslava Korušiaka

Čítať ďalej: Stredom Európy 2022 - 9. ročník

Podkategórie

Podkategórie

Partneri Stredom Európy - Veterán klubu Turčianske Teplice

Kontakt na predsedníctvo klubu

0907317162, 0907834126

Naše poslanie

Hlavným poslaním klubu je združovať vlastníkov a sympatizantov starých vozidiel, a to automobilov aj motocyklov.

Chceme motivovať a podporovať ľudí v našom regióne v uchovaní tejto časti histórie.

Sme aj na:

Práve tu je 23 návštevníkov a žiadni členovia on-line